COUNTRY  ŠKOLA


Hudba country and western, u nás většinou nazývaná jen country, se stala neodmyslitelnou součás-
tí našeho života. Zní z rozhlasu, z nahrávek, z pódií, prostě je všude kolem nás. Často se ale někde
u táborověho ohně,v hospodě nebo ve vlaku můžeme setkat se zvláštní podobou této hudby pár kluků ve vlaku drhne na omlácené kytary a pětistrunně bendžo " Řeka hučí " , staří trampově střídají u ohně Askalonu s Oranžovým expresem neprůhledný vzduch hospody vibruje v rytmu " Jesse Jamese " .
Jsme svědky žánru, který se narodil v Čechách matce trampská písni a otci bluegrassu a má se už mnoho let čile k světu. Tento styl nemá přesné pojmenování, někdy se používá docela výstižný termín...

" Trampgrass "

Jako každou hudbu, je možno i Trampgrass hrát dobře nebo špatně. I když přesná pravidla pro tento styl nejsou dána, měl by každý hráč rozumět svému nástroji, ovládat zásady country či westernu bluegrassu a trampských stylů, jak se chovat při hře,když hraje více nástrojů.
Tato webová stránka Vám poradí jak naladit kytaru a zahrát na ní základní country rytmus, jak se zdokonalovat v doprovodu a zahrát jednoduchá sóla, jak přidat ostatní nástroje a zpěv tak, aby se to u ohně či ve vlaku, na koncertě dalo poslouchat .
Nepotřebujete k tomu znalost not. Budeme používat tabulaturu, který je jednoduchý a pro country styl se výborně hodí a umožňuje bez problému pokračovat ve studiu americké country literatury, která používá obdobnou tabulaturu. Rovněž omezíme teorii hudeb ní nauky,které je dost na jiných stránkách.Použití kapodastru Vám umožní hrát, jen v několi ka základních tóninách.


Jan Pril ,Všebořice © 2014 PtcSystemClick