FOUKACÍ HARMONIKA  


Hra na Foukací harmoniku v kapele je věc,finančně náročná, pro pohodové hraní si musíte zakoupit několik NÁSTROJŮ .

Potřebujeme - Foukací harmoniky v laděních :
C , D , E , F , G , A , B b
abychom s kytarou mohli hrát v tóninách :
G , A , H , C , D , E , F 

Kdy a jak lze využít " Foukačku " v kapele. Hodně harmonikářů dělá stejnou chybu jako hráči na sólové nástroje,kteří chtějí za každou cenu vyniknout a nebo si myslí,že jsou málo využívaní ! To je právě omyl !

Foukací harmonika dobře zvládá nástupy ( předehry ) ke skladbám.K ukončení písničky, se už tolik nehodí,jsou skladby,kde je to velmi vhodné . Prosím není třeba přehánět to,že harmonika odehraje všechny nástupy ve skladbách Vašeho repertoáru , to je nesmysl ! Harmonice dejte hodně prostoru v mezihrách písniček, třebas jen na půlené sóla s dalším sólovým nástrojem.

Pro nástroj se nehodí, krátké mezi taktní dohrávky a když už je hraje - tak co nejvíce v AKORDOVÉM STYLU   ! Harmonika zásadně při zpěvu KAPELY  - NEKOPÍRUJE MELODII ! Doprovází melodii v AKORDOVÉM STYLU ( příklad na druhou či čtvrtou dobu ) nebo nehraje vůbec . Jsou písničky postavené pro Foukací harmoniku a pokud nástroj máte v kapele,zařaďte do repertoáru i tyto skladby,dobře zvládnutá sóla na harmoniku bude kapela pro posluchače vyhledávaná
!
Jan Pril ,Všebořice © 2014 PtcSystemClick